קצת על בושׂי

"גדלתי בבית שבאמת קידש את האוכל שהוגש בו..."

בושׂי, או בשמה המלא בשמת מרדור, מקיימת עוד משנת 1999 סדנאות בישול ים תיכוני במטבח ביתה שבכפר שמריהו. למעשה, דרכה המקצועית החלה בלימודי פסיכולוגיה והמשיכה לקריירה מצליחה בת חמש עשרה שנים כאשת יחסי ציבור.

לאחר מכן עשתה שינוי גדול בחייה, וכפי שהיא בעצמה מספרת: "באמצע החיים עשיתי שינוי מהותי לעבר התשוקה והאהבה האמיתית של חיי, כלומר למטבח, עם סדנאות בישול חווייתיות שאותן אני מעבירה בביתי לקבוצות קטנות באווירה קסומה וייחודית."

בנוסף, בושׂי עורכת גם סדנאות אורח עם שפים מוכרים מישראל ומהעולם, וכן מארגנת ומוציאה סיורים קולינריים ייחודיים בארץ ובחו"ל.

תשוקה ואהבה גדולה למטבח

לדברי בושׂי, "מאז ומעולם המטבח היווה עבורי את לב הבית והחיים, ואילו בישול מעדנים נפלאים לקרובים היה אהבתי ותשוקתי הגדולה. לכן לאורך השנים ובכל מקום בו חייתי וביקרתי צברתי ידע וכלים חדשים וכשחייתי שנים אחדות בבריסל, למדתי והתנסיתי בסודות הקולינריה הגבוהה המקומית."

עם השנים גילתה בושׂי שמשיכתה העיקרית היא למטבח הים תיכוני, בעיקר לחבל פרובאנס שבדרום צרפת ולאיטליה וגם למטבחי יוון וספרד. באופן טבעי התמקדה במטבחים אלה ורכשה היכרות מעמיקה עם חומרי הגלם המקומיים והעונתיים שלו, תוך שימוש בשמן זית ובעשבי תיבול, ובהבאתם ליצירת שפת בישול ייחודית משלה, בעלת חותם מוכר.

מטבח ביתי באווירת פרובאנס

את אווירת פרובאנס מרגישים מייד כשנכנסים למטבח הכפרי של בושׂי שמאובזר בשולחן עץ מסיבי המשמש כמשטח עבודה ואירוח, וכן בתנור ברזל כחול, גדול ואיכותי שנועד לבישול מעדני הסדנה. במטבח תלויים סירי ברזל ונחושת, מדפים עמוסי תבלינים, מטחנות, קנקנים ועוד מגוון כלים ואביזרי בישול שימושיים שנרכשו עם השנים בארץ ובעולם.

בושׂי מספרת כי "במטבח הזה אני מעבירה את סדנאותי בקבוצות קטנות ובאווירה נעימה, ביתית וחברית. במהלכן אני יוצרת בשיתוף מלא של המשתתפים ארוחה מלאה וטעימה, המבוססת על מתכונים ייחודיים, קצרים וקלים ליישום בבית."

מניסיונה האישי ומתגובות המשתתפים אלה מתכונים שאינם מפסיקים לקצור מחמאות, ובוודאי ירחיבו וישדרגו את רפרטואר הבישול האישי של כל אחד ואחת.

"במקום ללכת לרופא או פסיכולוג...מדהימה, מוכשרת, כייפית, קורנת, אוכל טוב, אווירה נפלאה."